Innovation Seminar

تاکیدات ریاست دانشگاه در حوزه نوآوری

  چهارشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶

Image

تاکیدات ریاست دانشگاه در حوزه نوآوری

درمراسم تقدیراز برگزیدگان جشنواره مجازی عملکردهای نوآورانه 1394 دوازدهم اسفند ماه

دکتر جعفریان رییس دانشگاه ضمن تشکر از برگزارکنندگان جشنواره گفت: نتایج این جشنواره، محصول فرایند داوری دقیق اولیه، بحث مفصل در شورای دانشگاه و سپس نظر گروه داوری سومی است که بین عملکردهای مختلف دست به انتخاب بزند در حقیقت این فرایندی که طی شد به‌اندازه محصولی که امروز موردتقدیر قرار می‌گیرد؛ ارزشمند است.

 وی با بیان اینکه نوآوری انجام کارهای عجیب و خیلی بزرگ نیست افزود: برای بسیاری از کارهای روزمره نیز می‌توان نوآوری داشت تا به بهترین صورت ممکن انجام شود. رییس دانشگاه تأکید کرد: اینکه برخی در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت کردند به این دلیل است که ابتدا برای بهتر شدن کارهای کوچک و پیش‌پاافتاده فکر کردند و بعد رسیدن به‌جایی که توانستند برنامه‌های بزرگ‌تری را اجرا کنند.

در مراسم برگزیدگان جشنواره مجازی عملکردهای نوآورانه 1395 پانزدهم اسفند ماه

رئیس دانشگاه، بابیان اینکه، ایده به‌تنهایی مشکل ما را حل نمی‌کند و عمل‌گرایی تنها هم از ایده دور می‌شود اظهار کرد: برای پیشرفت، به ایده و عمل همزمان نیاز است تا ایده تبدیل به یک محصول واقعی شود و در خدمتی که انجام می‌گیرد نمود پیدا کند.

دکتر جعفریان با تأکید بر اینکه، نوآوری باید موردنیاز جامعه امروز باشد و باری از مشکلات را کم کند، تصریح کرد: باید موضوع مسئله مشخص باشد و برای آن راه‌کار پیداشده و نتیجه‌گیری شود شاید در سال‌های اول تعداد طرح‌هایی که نتیجه داده‌اند موردقبول نباشد ولی به‌مرور مسیر راه برای اصلاح طرح‌ها و طرح‌های نو گشوده می‌شود.

رئیس دانشگاه ادامه داد: مسیر کیفیت همیشه باز است همه ما چالش‌های بسیاری در محیط کاری داریم ولی متأسفانه منتظریم شخص دیگری آغازگر راه باشد. قطعاً این فکر غلطی است چون شخص دیگری وجود ندارد و شروع باید از خودمان باشد. اگر می‌خواهیم کشورمان سرآمد و سربلند باشد و پیشرفت کند باید از همان‌جایی که هستیم آغاز کنیم.

 دکتر جعفریان افزود: تا زمانی که این ذهنیت، ذهنیت قالب ما نشده که باید ارتقا یابیم انتظار پیشرفت، فایده‌ای ندارد. باید راجع به‌تمامی مسائل پیرامون خود فکر کنیم و مادامی‌که برای بهتر شدن راه‌کار ارائه دهیم و تلاش کنیم پیشرفت در انتظار ما است.

  فایل ضمیمه