Innovation Seminar

کمپین معرفی موضوعات ثبت‌شده در فصل نخست جشنواره مجازی عملکردهای نوآورانه مرداد ماه 1395

  يکشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶

Image

با تاکید بر رعایت حقوق دیگران
کمپین معرفی موضوعات ثبت‌شده در فصل نخست جشنواره مجازی عملکردهای نوآورانه با محوریت رعایت حقوق دیگران برگزار شد.

 

گالری عکس
این کمپین که فرصتی برای آشنایی با فرآیند ایده یابی، ایده سازی و ایده پردازی برای شکل‌گیری عملکردهای منحصربه‌فرد و نحوه ارائه موضوعات به روش خلاقانه است صبح روز چهارشنبه 27 مرداد 95 در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه برگزار شد.
دکتر ترابی دبیر ستاد نوآوری دانشگاه، رعایت حقوق دیگران را موضوع فصل اول جشنواره مجازی عملکردهای نوآورانه عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه رعایت حقوق دیگران در فرهنگ دینی و بومی ما مهم و مورد تاکید است، باید ابزارهای مناسبی را برای اجرایی شدن آن پیدا کنیم.
دبیر ستاد نوآوری دانشگاه، هدف از برگزاری این کمپین را ایجاد فضای نوآوری اجتماعی دانست و افزود: یکی از شاخص‌های مهم  نوآوری در دنیا برگزاری جلساتی است که افراد و مجموعه‌ها در طول هفته و ماه در معرض ایده‌ها و نوآوری‌های جدید قرار گیرند و این جلسات کمک می‌کند تا نوآوری اجتماعی ایجاد شود.
وی با بیان اینکه عده‌ای معتقدند نوآوری مخصوص افراد علمی است افزود: در دانشگاه، عده‌ای معتقدند نوآوری مخصوص افراد علمی است که به تعبیری این تصور درست است چراکه نوآوری فنی را افراد علمی و فنی انجام می‌دهند اما نوآوری های فنی زمانی موردتوجه و استفاده قرار می‌گیرد که در زمینه آن، نوآوری اجتماعی صورت گرفته باشد.
دکتر ترابی  نوآوری اجتماعی را تغییر شیوه‌ها، رفتارها و فرآیندهای کاری بیان کرد و گفت:  این تغییر شیوه کمک می‌کند که  فناوری‌ها،  کاربردی شوند در حقیقت نوآوری اجتماعی  به فناوری‌ها هویت می‌دهد که مورداستفاده قرار گیرند.
دبیر ستاد نوآوری دانشگاه بر لزوم توسعه فضای ایده یابی، ایده سازی و ایده پردازی در دانشگاه تاکید کرد و گفت: برای ایجاد نوآوری اجتماعی لازم است کنار هم قرار بگیریم و با فعالیت‌های نوآورانه‌ای که در حوزه‌های مختلف صورت می‌گیرد آشنا شویم. این فضا کمک می‌کند ایده یابی، ایده سازی و ایده پردازی شکل بگیرد و تقویت شود.
وی با بیان اینکه 54 طرح در سامانه نوآوری ثبت‌شده است افزود: از این تعداد 37 موضوع از نظر تکمیل فرم‌ها و مدارک کامل بودند و برای هر موضوع کارشناسی تعیین‌شده که پس از برگزاری کمپین، فرایند کارشناسی کامل و هیات داوران براساس نظرات کارشناسی، موضوعات واجد شرایط جهت انتشار در سامانه نوآوری را تعیین می‌کنند و در مرحله بعد امکان رأی گیری در سامانه نوآوری فراهم می‌شود.
در ادامه جلسه عملکردهای نوآورانه در سه بخش عملکردهای ساختاری، عملکردهای توسعه کاربرد فناوری و عملکردهای اطلاع‌رسانی و انگیزشی توسط نمایندگان واحدها معرفی و پس از ارائه نظرات کارشناسان به رأی گیری گذاشته می‌شود.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: میثم عطری

  فایل ضمیمه